Oleje OSMO – skuteczna ochrona i naturalny wygląd drewna

Oleje OSMO

Przy wyborze środka zabezpieczającego drewniane donice zależało nam na zachowaniu naturalnego wyglądu drewna i jego struktury. Dlatego postawiliśmy na sprawdzone rozwiązania i najwyższą jakość, którą zapewniają oleje OSMO.

Donice ogrodowe drewniane i schowki na śmietnik zabezpieczamy bezbarwnym olejem do drewna z filtrem UV cenionej marki OSMO. To produkt wysokiej jakości, opracowany na bazie naturalnych olejów i wosków, który głęboko wnika w drewno chroniąc je od środka. Zachowuje przy tym jego elastyczność i naturalny wygląd.

Oleje OSMO – kompleksowa ochrona drewna

Stosowany przez nas preparat olejowy zapewnia pełną ochronę biologiczną drewna zabezpieczając je przed atakiem pleśni, alg i grzybów. Pokryte olejem powierzchnie są też odporne na działanie czynników atmosferycznych (deszczu, wilgoci, zmiennych temperatur).

Dzięki filtrowi ochronnemu UV powłoka OSMO zapewnia także doskonałą ochronę przed słońcem. Rozprasza szkodliwe dla drewna promieniowanie UV skutecznie opóźniając naturalny proces szarzenia drewnianych powierzchni. Dzięki temu deski zachowują swoje oryginalne wybarwienie.

Łatwa aplikacja oleju

Zaletą stosowania oleju do zabezpieczania drewnianych powierzchni jest też łatwość i szybkość ich renowacji, która ogranicza się tylko do nałożenia kolejnej warstwy odświeżającej.

W przypadku lakierów powłoka nie może być częściowo odnowiona, a sama renowacja jest możliwa tylko po oszlifowaniu. Drewno wykończone powłokami OSMO można powtórnie pokryć bez konieczności szlifowania poprzedniej warstwy. Do aplikacji oleju wystarczy użyć miękkiej szmatki z bawełny, za pomocą której przecieramy deski na całej długości.

Przewaga powłok olejowych

W przeciwieństwie do lakierów powłoki OSMO nie tworzą na powierzchni drewna hermetycznego filmu. Dzięki otwartej i elastycznej strukturze olejowanej powierzchni następuje ciągła wymiana wilgotności pomiędzy drewnem i jego otoczeniem. Drewno pokryte olejem swobodnie oddycha, a zabezpieczająca powłoka nadaje mu właściwości hydrofobowe (zdolność do odpychania cząsteczek wody). Cecha ta pozwala na utrzymanie drewnianej powierzchni w czystości (odporność na plamy i zabrudzenia) i zapobiega jej niszczeniu przez wodę.

Dzięki zastosowaniu olejowego preparatu do ochrony drewna marki OSMO stara powłoka, po dłuższym czasie użytkowania nie będzie pękać ani się łuszczyć, jak to ma miejsce przypadku użycia lakierów, farb i innych środków grubopowłokowych.