Donice na taras – drewniane i betonowe

Donice na taras

Zabierasz za urządzanie tarasu? Zajrzyj do naszego sklepu i zapoznaj się z szeroką ofertą obejmującą donice z betonu architektonicznego i donice drewniane. Nasze produkty wyróżnia nowoczesna stylistyka, wysoka jakość wykonania i dbałość o detale.

Donice na taras dostępne w naszej ofercie to bryły wolnostojące, które możemy ustawiać osobno lub dowolnie łączyć. Dzięki geometrycznym kształtom zarówno donice z betonu, jak i donice drewniane z łatwością dopasujemy do tworzonych kompozycji.

Donice na tarasie możemy rozmieścić punktowo lub ustawić w szeregu obok siebie tworząc ciekawe aranżacje z ozdobnych traw i kwiatów. Na tarasach wyniesionych względem ogrodu donice możemy postawić na schodach lub kaskadowo wzdłuż ich biegu.

Donice na taras betonowe

Dla osób ceniących minimalistyczne rozwiązania doskonałą propozycją na taras będą donice z betonu architektonicznego. To materiał po który sięga wielu projektantów ogrodów. Idealnie komponuje się z nowoczesnymi aranżacjami tarasów łącząc surowość i piękno betonowych powierzchni z naturalną zielenią.

Donice z betonu architektonicznego charakteryzują się niezwykłą trwałością i odpornością na działanie warunków atmosferycznych. Ich betonowe ścianki pokryte są środkiem hydrofobowym, który zabezpiecza donice przed wchłanianiem wody i zapobiega powstawaniu plam i przebarwień.

Donice betonowe znajdują zastosowanie nie tylko w dużych aranżacjach, ale też w niewielkich ogrodach w bliźniaczej i szeregowej zabudowie domów. Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą donic betonowych, która obejmuje różne kształty i rozmiary. W donicach o większych gabarytach bez problemu posadzimy pojedyncze drzewka oraz rośliny z rozbudowanym systemem korzeniowym.

Donice na taras dostępne są w trzech podstawowych kolorach: naturalnie szarym, grafitowym i białym. Mieszanka betonowa barwiona jest w masie i odlewana ręcznie.

799.50  (z VAT)

Donica ogrodowa betonowa serii BLOCK o wymiarach 60x60x60 cm. Sprawdzi się zarówno w małym jak i dużym ogrodzie. Można w niej bezpiecznie posadzić mniejsze drzewo. Dzięki impregnacji betonowe ścianki donicy nie są podatne na wilgoć.

984.00  (z VAT)

Donica podłużna z betonu architektonicznego wzbogaci aranżacje przestrzeni ogrodowej umożliwiając dzielenie jej na strefy. Świetnie sprawdzi się też w ogródkach restauracyjnych, hotelach i jako element małej architektury miejskiej.

738.00  (z VAT)

Donica betonowa wysoka wykonana z betonu architektonicznego. Stylowa ozdoba domów, tarasów i ogrodów. Polecana w aranżacji wnętrz obiektów komercyjnych: hoteli, restauracji i lokali usługowych oraz jako element dekoracyjny przed budynkami.

Donice tarasowe drewniane

Niezależnie od panujących trendów i zmieniającej się mody stałą popularnością przy aranżacji tarasów cieszą się donice drewniane. Podstawą ich trwałości i długiej żywotności jest odpowiednio dobrany gatunek drewna, właściwa impregnacja i jakość wykonania. Do produkcji naszych donic wykorzystujemy drewno olchowe, które zanim trafi do obróbki jest odpowiednio składowane i starannie sortowane.

Donice zabezpieczamy wysokiej klasy impregnatem do drewna stosowanego na zewnątrz. Kolejną warstwę ochrony stanowi powłoka olejowa z filtrem UV. To świadomy wybór umożliwiający w przyszłości szybką i łatwą renowację donicy. Ponowna konserwacja olejem nie wymaga szlifowania i zdzierania poprzedniej warstwy. Do montażu donic używamy odpornych na korozję wkrętów ze stali nierdzewnej. Wkręcane od środka pozostają niewidoczne dla oka.

Nasze drewniane donice cechuje minimalistyczne i eleganckie wzornictwo. Ich modułowa konstrukcja i geometryczne kształty stwarzają nieograniczone możliwości aranżacyjne. Wyjmowane wkłady umożliwiają swobodne przekładanie roślin między donicami i tworzenie wielobarwnych kompozycji kwiatowych. Dzięki otwartej konstrukcji i regulowanym stopkom spód donicy nie styka się bezpośrednio z powierzchnią tarasu umożliwiając swobodne przesychanie podłoża.

Zaletą drewnianych donic jest ich stosunkowo niewielka waga. Dzięki temu nie obciążają nadmiernie mniej stabilnych konstrukcji tarasowych. Sprawdzą się na balkonie, loggi i zaadaptowanym na taras stropie dachu. W trosce o wygodę i oszczędność czasu donice dostarczamy w pełni zmontowane i gotowe do użycia zaraz po rozpakowaniu.

999.00  (z VAT)

Posadź swoje ulubione drzewo w dużej drewnianej donicy tarasowej. Zachwyć rodzinę i swoich przyjaciół piękną aranżacją letniego salonu. Duże rozmiary nadają donicy reprezentacyjny wygląd, a jej smukła drewniana konstrukcja charakteryzuje się lekkością wykonania. Donica tarasowa wyposażona jest w solidny wkład z wygodnymi uchwytami do łatwego przenoszenia roślin.

749.00  (z VAT)

Donica z wkładem ułatwiającym sadzenie i przenoszenie roślin to produkt wysokiej jakości, wykonany z drewna olchowego. Stanowi piękną oprawę dla kwiatów, traw i krzewów ozdobnych. Ożywia i ociepla tarasową przestrzeń wyróżniając się na tle jasnych i szarych elewacji. Doskonale komponuje się z cegłą, kamienieniem oraz szklanymi i metalowymi elementami.

Darmowa wysyłka
1,799.00  (z VAT)

Idealna, by odgrodzić strefę wypoczynkową od pozostałej części ogrodu, a także osłonić się przed niepożądanymi spojrzeniami. Drewniana donica z pergolą jest starannie wykonana, zaś naturalne piękno drzewa olchowego sprawia, że wygląda elegancko zarówno od frontu, jak i od tyłu. Wysoka kratka pozwala na posadzenie wyższych roślin lub pnączy.